SITA - Aktivisti žiadajú premiéra stopnúť financovanie homosexuálov

Poslanci a aktivisti žiadajú premiéra Fica zastaviť financovanie LGBT projektov.

 
Predseda Inštitútu Leva XIII Robert Mátéffy (uprostred) s výzvou občanov SR pre premiéra Roberta Fica na zastavenie financovania LGBTI loby z verejných zdrojov. Bratislava, 6. február 2013.Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) – Niekoľkí aktivisti a poslanci Národnej rady SR žiadajú premiéra Roberta Fica, aby zastavil financie určené na podporu homosexuálnych skupín a mimovládnych organizácií.

Štúdiu o tom, prečo odmietnuť politiku rodovej LGBT, adresovanú Ficovi spolu s petíciou s podpismi desaťtisíc občanov, dnes v podateľni Úradu vlády SR odovzdal predseda Inštitútu Leva XIII. Robert Mátéffy, riaditeľka LifeNews Slovakia Jana Ďuricová a predsedníčka Fóra života Marcela Dobešová.

Iniciatívu podporuje aj europoslankyňa za KDH Anna Záborská a poslanci Národnej rady SR Branislav Škripek, Richard Vašečka a Štefan Kuffa (všetci OĽaNO).


Vadí im homosexuálna propaganda medzi deťmi 
Zástupkyňa Inštitútu Leva XIII s výzvou občanov SR pre premiéra Roberta Fica na zastavenie financovania LGBTI loby z verejných zdrojov. Bratislava, 6. február 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

"Vyzývame premiéra, aby zastavil financovanie LGBT homosexuálnej loby. Je zarážajúce, že v čase, keď štát nemá peniaze pre sestričky, pre lekárov a učiteľov, vydáva státisíce eur na podporu rôznych homosexuálnych lobistov, rodových aktivistov, feministky," vyhlásil dnes Mátéffy.

Len minulý rok dal štát podľa neho pol milióna eur na tieto rôzne záujmové skupiny.

"Napríklad na Bábkové divadlo na Rázcestí štát dal minulý rok 30-tisíc eur. Oni robia homosexuálnu propagandu medzi deťmi. Malé deti nabádajú k tomu, aby skúšali experimentovať so svojou sexualitou a dievčatká sa hrali na chlapcov a chlapci na dievčatá," hovorí Mátéffy.


Premiér podľa aktivistov o projektoch netuší

Prekáža mu aj podpora občianskeho združenia Odyseus, ktoré vraj v školách za peniaze štátu rozdáva kondómy aj s návodmi, ako si ich navliecť a ako si užívať sex.

"To sú vskutku nehorázne projekty," dodal. Aktivisti sú presvedčení, že ani sám premiér o týchto projektoch netuší. Očakávajú od neho, že si prečíta ich štúdiu a razantne zakročí. "V prvom rade, že zavedie prísne opatrenia, aby na úrade vlády nebolo možné takto zneužívať grantový systém a že prepustí tých zamestnancov, ktorí sa dopustili zneužívania svojej funkcie a propagovali tieto záujmové skupiny," priblížil Mátéffy svoje očakávania.

Poslanec Vašečka doplnil, že nespochybňujú legitimitu mimovládnych organizácií, ktoré sa venujú podpore homosexuálnych ľudí. "Ide o vyváženosť, spravodlivosť a o to, aby ľudia vedeli, na čo sa využívajú verejné zdroje," povedal. "Ja si nemyslím, že väčšina obyvateľov Slovenska by chcela zo svojich daní podporovať nejaké homosexuálne bábkové divadlo," uzavrel.

 

O stránke:

  • Platobné operácie sú realizované zabezpečeným systémom Slovenskej sporiteľne.
  • Online projektovú stránku Za kresťanské Slovensko pripravil Inštitút Leva XIII.
  • Za obsah a prevedenie jednotlivých projektov zodpovedajú ich organizátori.

Napíšte nám email

Sledujte nás na Facebooku