Zastavme HAZARD v Bratislave!

Počas volieb 5. marca budeme spolu s 800 dobrovoľníkmi zbierať podpisy v Bratislave proti hazardu.

Pomôžte nám pokryť nutné náklady, aby sa zber mohol zrealizovať a petícia proti hazardu uspela.

Kedy? Počas volieb 5.marca

Kde?   V Bratislave na petčných miestach, ktorými bude prechádzať 55 % voličov

Koľko potrebujeme financií?    9 114 €

Ako sa zapojiť?

Finančne podporte pokrytie nákladov na materiálne zabezpečenie zberu.

Prihláste sa ako dobrovoľník na zber podpisov do Bratislavy.

Kto zber zastrešuje?

Petíciu vyhlásil primátor Bratislavy spolu so starostami všetkých mestských častí. Zber dlhodobo podporuje a počas volieb organizuje občianska Iniciatíva Zastavme hazard, ktorá združuje viacero občianskych združení a neformálnych skupín: Aliancia za rodinu, Spoločenstvo pri Dóme svätého Martina, Federácia skautov Európy, Úsmev ako dar. Iniciatívu podporuje aj Inštitút Leva XIII., Bratislavské dobrovoľnícke centrum, občianske združenie VAGUS pracujúce s bezdomovcami a ďalšie.

Cieľom Iniciatívy je dosiahnuť obmedzenie hazardu na Slovensku. 

 

Slováci vložia do hazardu 2,5 miliardy eur ročne. Hazard ničí rodiny a životy. Občania nielen prichádzajú o majetok, ale deti o otca, matky o synov. Vedecké štúdie ukazujú, že 75 % všetkých príjmov kasín a výherných zariadení je od problémových a patologických hráčov. 25 % zo všetkých, ktorí hrajú na výherných automatoch, spadajú do kategórie problémových a patologických hráčov. Kasína profitujú z problémových a patologických hráčov, ktorí v nich utratia v priemere 10 až 20-krát viac ako neproblémoví hráči. Kriminálna aktivita je medzi hráčmi hazardných hier 18-krát vyššia než vo všeobecnej populácii. Asi tretina liečených pacientov má za sebou pokus o samovraždu.

 

 

      

Primátor Bratislavy spolu so starostami všetkých mestských častí vyhlásili v máji 2015 petíciu za zákaz hazardu. Na základe podpisov 30 % obyvateľov budú môcť poslanci vydať Všeobecné záväzné nariadenie, ktorým zakážu výherné prístroje, výherné videoherné prístroje a kasína na celom území mesta. Zákaz sa nevzťahuje na stávkové hry, športku, Bingo, kartové hry a lotérie.

Do zbierania podpisov sa od mája minulého roka postupne zapojilo množstvo organizácií a spoločenstiev. Zbieranie vrcholilo koncom roka, keď sa spoločnými silami podarilo rozbehnúť systematický zber, v rámci ktorého vyše 1100 dobrovoľníkov po celej Bratislave zbieralo podpisy vo svojich vchodoch a okolí. Vďaka obetavej práci všetkých zainteresovaných sa podarilo vyzbierať už vyše 35 tisíc(!) podpisov, čo predstavuje takmer tretinu celkového potrebného počtu. Už teraz je to najúspešnejšia petícia v Bratislave! Obmedzenie hazardných hier nie je nič neštandardné. Dosiahli to mnohé iné mestá ako Viedeň, Budapešť, Praha a Brno. Dokážeme to aj tu!

Stačí jeden jediný deň a hazard v Bratislave môže padnúť! Kedy? 5.marca 2016!deň volieb sa na 119 volebných miestach bude nachádzať asi 55% dospelých občanov mesta. Neexistuje žiaden zákonný dôvod, aby bolo naše petičné právo obmedzované v deň volieb. Občania majú právo svoj názor vyjadriť kedykoľvek. Ak oslovíme každého jedinou vetou, máme to! Keď zachránime Bratislavu, o to ľahšie zachránime každé ďalšie mesto na Slovensku!

 

Potrebujeme Tvoju pomoc!

Staň sa dobrovoľníkom alebo podpor kampaň finančne:

 

  1. Staň sa dobrovoľníkom a príď do Bratislavy počas volieb 5.marca zbierať podpisy. Dobrovoľníci sa budú na jednotlivých miestach striedať po 2 hodiny a bude pre nich zabezpečené občerstvenie, ubytovanie a bohatý sprievodný program. Prihlásiť sa môžete na http://bratislava.zastavmehazard.sk/dobrovolnik/

  1. Podpor zastavenie hazardu finančne. Celú akciu organizačne pripravuje veľký tím dobrovoľníkov bez nároku na odmenu, avšak bude potrebné pokryť nevyhnutné náklady predovšetkým na materiálne zabezpečenie celého zberu. Zbierka je rozdelená na 3 fázy. Prispej ešte dnes a pomôž nám vyzbierať cieľovú sumu 9 114 €.

Slováci vložia do hazardu 2,5 miliardy eur ročne. Hazard ničí rodiny a životy. Občania nielen prichádzajú o majetok, aledeti o otca, matky o synov. Vedecké štúdie ukazujú, že 75 % všetkých príjmov kasín avýherných zariadení je od problémových a patologických hráčov. 25 % zo všetkých, ktorí hrajú na výherných automatoch,spadajú do kategórie problémových a patologických hráčov. Kasína profitujú z problémových a patologických hráčov, ktorí v nich utratia v priemere 10až 20-krát viac ako neproblémoví hráči. Kriminálna aktivita je medzi hráčmi hazardných hier 18-krátvyššia než vo všeobecnej populácii. Asi tretina liečených pacientov má za sebou pokus o samovraždu.Rozpočet:

 

Čo?Koľko?Stojí?
1. fáza - nevyhnutné výdavky 4 672 €
Petičné hárky12 000360 €
Pevné podložky pod petičné hárky1 200672 €
Perá2 000140 €
Tričká pre dobrovoľníkov1 0002 500 €
Propagačné materiály100 0001 000 €
2. fáza - výdavky pre efektívnejší zber 3 492 €
Stolík rozkladací1191 892 €
Občerstvenie pre dobrovoľníkov8001 600 €
3. fáza - benefičný koncert proti hazardu 950 €
Prenájom sály1300 €
Náklady interpretov1550 €
Prenájom techniky1100 €
Celkové náklady spolu9 114 €

 

Podľa vyzbieranej sumy sa budú postupne uhrádzať položky podľa ich nevyhnutnosti.

 

 

ZRUŠME HAZARD V BRATISLAVE A PADNE AJ V ĎALŠÍCH MESTÁCH!

7 years ago

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou! Ďakujeme, že ste aj vy toho súčasťou!

ŠTVRTOK 30.3.2017 bude zapísaný veľkými písmenami do histórie Bratislavy aj celého Slovenska. Mestskí poslanci schválili na svojom zasadnutí úplný zákaz hazardu na území hlavného mesta. Vyhoveli tak vôli 136.139 bratislavčanov, ktorí podpísali petíciu.

 

 

Za úplný zákaz hlasovalo 27 poslancov, dvaja nehlasovali a jeden poslanec sa zdržal. Skupina poslancov bojujúcich proti úplnému zákazu na protest tesne pred hlasovaním zo sály odišla.

 

 

Bol to vskutku náročný boj. Petíciu v Bratislave spustil v máji 2015 primátor spolu so starostami všetkých mestských častí. Väčšinu podpisov sa podarilo vyzbierať počas volieb 5.marca 2016. Práve táto fáza projektu, ktorú ste podporili, bola kľúčová! 770 dobrovoľníkov počas nej za jeden deň vyzbieralo v uliciach Bratislavy neuveriteľných 90 tisíc podpisov, čo predstavovalo až 2/3 z celkového počtu odovzdaných podpisov. Petíciu začali konečne brať vážne aj predstavitelia hazardného priemyslu.

Nasledoval dozber a zdĺhavá kontrola hárkov, ktorú sme dokončili v júni 2016, kedy sme do podateľne magistrátu slávnostne odovzdali 136.139 podpisov. V auguste z nich ale vyše 50 tisíc záhadne zmizlo. Polícia neskôr vyšetrovanie zastavila z dôvodu, že trestný čin sa nestal, pretože hodnota ukradnutých 3039 listov kancelárskeho papiera nepresahovala sumu 266 EUR! :) Prozreteľnosť však dokáže aj zlé využiť na dobré a na základe tlaku niektorých poslancov i verejnosti na vládu kvôli zmiznutým hárkom parlament znížil kvórum potrebných podpisov v Bratislave z 30% na 15%. Nakoniec sa počítali podpisy aj na záložných kópiách zmiznutých hárkov, ale aj napriek tomu ohlásil primátor v januári tohto roka konečný počet platných podpisov len 98.118, čo nespĺňalo pôvodné kvórum 30%, ale 15% už áno. Ďakujeme teda týmto neznámym zlodejom za pomoc! :)

Znížené kvórum bolo súčasťou novely zákona o hazarde, ktorú schválil parlament koncom minulého roka, a ktorá mala zdanlivo utiahnuť herniam obojok. Obsahovala ale tiež veľmi dôležitú (účelovú?) úpravu, ktorá umožňovala, aby herne nemuseli byť na základe petície zakázané úplne, ako to bolo v pôvodnom zákone, ale len v určitej kategórii budov, v ktorých sa nachádzajú. A s touto kartou tzv."prísnej regulácie", t.j. ponechaním herní v Bratislave len v kategórii "hotely,motely,penzióny", hrali všetci "hraví" poslanci. Každý rozumný človek však pochopil, že pre žiadnu herňu nie je problém vybudovať si pár izieb a zavesiť na dvere miesto "herňa" nápis "penzión-herňa". 30.3.2017 teda na mestskom zastupiteľstve hlasovalo za úplný zákaz 90% prítomných poslancov.

V Bratislave tak postupne, aj vďaka vám - podporovateľom projektu Zastavme hazard, skončí cca 232 herní, 588 výherných prístrojov a 2177 výherných automatov. Mnohé životy a rodiny budú zachránené! Na miestach, kde sú herne, bude opäť vznikať občianska vybavenosť - kaviarne, reštaurácie, obchodíky a pod.

SRDEČNE ĎAKUJEME ZA VAŠU PODPORU!

Pavol, koordinátor kampane

 


8 years ago

Zázrak! Inak ani neviem pomenovať to, čo sa udialo v sobotu v uliciach Bratislavy!

 

770 dobrovoľníkov vyzbieralo v Bratislave neuveriteľných 90.000 podpisov pod petíciu za zákaz hazardu!

Petíciu, ktorú vyhlásil primátor spolu so všetkými starostami, už teda podpísalo vyše 126.000 bratislavčanov!

 

 

Týždeň pred voľbami sme mali zaregistrovanú len polovicu potrebného počtu dobrovoľníkov. Týždeň pred voľbami sme mali vyzbieranú len polovicu potrebných financií. Týždeň pred voľbami hlásili na 5.marca dážď.

Výsledok?

Neuveriteľných 770 dobrovoľníkov z Bratislavy a z celého Slovenska zbieralo v uliciach hlavného mesta podpisy proti hazardu počas krásneho slnečného dňa! Bolo to neuveriteľné zjednotenie a nasadenie ľudí rôzneho veku, stavu či vzdelania za víťazstvo dobra. Študenti, pracujúci, otcovia, mamičky s deťmi, starí rodičia...dlhé hodiny na nohách, s petičnými hárkami v rukách, s pokojom, vytrvalosťou, láskou a úsmevom na tvári oslovujú svojich susedov a ostatných obyvateľov mesta, aby spoločne urobili hlavné mesto lepším, krajším a bezpečnejším. Mnohí z nich začali ráno o 7:00 a skončili až večer o 22:00! Neuveriteľné! Pre mňa to bolo jedno úžasné svedectvo!

 

 

 

Petíciu ochotne podpisovala veľká väčšina okoloidícich. Dobrovoľníci si v rozhovoroch s ľuďmi vypočuli mnohé svedectvá negatívnych dopadov hazardu. Podpisovali dokonca aj gambleri a zamestnanci herní.

Neskoro večer oslovujem dobre vyzerajúcu mladú ženu, či by podpísala petíciu. Bez váhania odpovedá: "Samozrejme, dajte to sem! Včera som zrovna prehrala 500 €". Prekvapene pozerám a reagujem: "To je mu ľúto! Ale určite niekedy aj vyhráte...". Žena sa nútene usmeje a odpovedá: "To áno, ale potom to tam aj tak všetko nahádžem!". Jej úprimnosť a otvorenosť ma vyprovokuje: "A kam budete chodiť hrať, keď herne zakážeme?" Pohotovo a s rozhodnosťou odpovedá: "Nikam! Len ich zakážte! Aspoň ma to nebude lákať!"

Ďalšia pani na otázku, či by podpísala petíciu, odpovedá: "Som zamestnankyňa herne! Noo...asi prídem o prácu, ale ja vám to podpíšem! Vidím, čo to ľuďom spôsobuje..."

Takéto a mnohé podobné príhody si rozprávali dobrovoľníci počas slávnostného sobotného večera, na ktorom sa podával sľúbený guláš a vyhlasovali sa výsledky. Napriek veľkej únave vládla výborná nálada a hrejivý pocit z dobre vykonanej práce.

V nedeľu poobede sa na Hviezdoslavovom námestí uskutočnil brífing, na ktorom sa oficiálne prezentovali výsledky kampane. Petície boli úspešné i v Ružomberku, Galante a Levoči a v ostatných zapojených mestách vyzbierali viac ako polovicu potrebného počtu!

Správy o úspešnej petícii priniesli aj mnohé médiá. Tu sú niektoré z nich:

Hlavné správy RTVS:

https://www.youtube.com/watch?v=Z6NZLM2t88s

Denník Postoj:

https://www.postoj.sk/11532/nielen-bratislava-hazard-dostane-stopku-aj-v...

Denník Sme:

http://domov.sme.sk/c/20111069/peticie-za-zastavenie-hazardu-boli-uspesne-v-styroch-z-osmich-miest.html

 

Srdečne ďakujeme za vašu podporu!

Pavol, koordinátor kampane


8 years ago

Včera bol skvelý deň! Vďaka vašej pomoci sme pripravili veľké koordinačné stretnutie dobrovoľníkov v Bratislave. Do UPC prišlo cez 750 ľudí. Išlo o neľahkú organizačnú úlohu. Dobrovoľníkov sme museli zaregistrovať, zaškoliť a ubytovať. Každý dal svojich 100% a tak s Božou pomocou sme to zvládli. :) Naozaj, bolo veľmi povzbudzujúce vidieť spolu  toľko skvelých ľudí angažujúcich sa za správnu vec. Náladu podporila aj Sima Martausová, ktorá nás potešila svojím vystúpením.

Suma sumárom, skvelý deň a výborná príprava na dnešný zber podpisov pre úspešné - zastavenie Hazardu!

Aktuálny stav:

Prispeli ste nám sumou skoro 8000 eur! Pán Boh zaplať! Prispieť sa dá naďalej aj po dnešnom termíne na pokrytie otvorených faktúr.

Dobrovoľníci sú od rána  na svojom mieste pred volebnými miestnosťami v Bratislave. Keď ich stretnete, nezabudnite ich aspoň pozdraviť, ak ste už petičný hárok podpísali. Určite sa potešia. :)

 

Pár foto z registrácie dobrovoľníkov v UPC Bratislava:

 

 


8 years ago

VYZBIERALI SME 1. FÁZU ZBIERKY

Srdečne vám ďakujeme za vaše štedré príspevky na kampaň proti hazardu v Bratislave. Aj vďaka vám sa už minulý týždeň podarilo vyzbierať 4.672€ - peniaze na pokrytie nevyhnutných výdavkov so zberom podpisov proti hazardu v Bratislave. Za tieto peniaze sme minulý týždeň mohli dať, podľa zverejneného rozpočtu, vytlačiť propagačné materiály, petičné hárky, dali sme vyrobiť pevné podložky pod petičné hárky a objednali sme tiež perá na podpisovanie a tričká pre dobrovoľníkov. Celú sobotu sme s dobrovoľníkmi tieto materiály triedili, balíčkovali a pripravovali na odovzdanie koordinátorom a dobrovoľníkom - zberačom. Je toho riadna kopa:

Balíčky sa budú odovzdávať na školení, ktoré organizujeme v stredu pre koordinátorov a v piatok pre dobrovoľníkov – zberačov.

ZBIERAME 2. FÁZU ZBIERKY

Momentálne sa zbierka prehupla do druhej fázy, v ktorej by sme chceli vyzbierať  peniaze na zabezpečenie efektívnejšieho zberu – zakúpenie prenosných stolíkov a zabezpečenie občerstvenia pre dobrovoľníkov.  Aktuálne už pokrývame dobrovoľníkmi všetky viacokrskové volebné miesta a najmä frekventované ranné a večerné špičky, kedy chodí voliť najviac ľudí. Viac podpisov sa nám však určite podarí vyzbierať, keď budeme mať na každom petičnom mieste aj šikovný rozkladací stolík. Petičné hárky tak budú môcť okoloidúci podpisovať aj na nich, ak pôjde naraz okolo veľký počet ľudí a dobrovoľníci nebudú stíhať podávať okoloidúcim hárky na pevných podložkách. S dodávateľom sa nám podarilo vybaviť aj zvýhodnenú cenu (množstevnú zľavu) a máme tiež objednané veľké plagáty „ZASTAVME HAZARD“, ktorými stolík oblepíme, aby okoloidúci hneď vedeli, o čo ide.

Ďakujeme vám za vašu podporu! Máme posledné 3 dni do akcie. Prosím o šírenie tejto správy medzi vašimi priateľmi a známymi. Prosíme o podporu finančnú, ale aj personálnu. Pomôžte nám, prosím, zbierať podpisy a prihláste sa za dobrovoľníka na stránke www.bratislava.zastavmehazard.sk.

Vyžeňme hazard z hlavného mesta - vyženú ho aj ostatné!

Hor sa do práce, hor sa do boja!

Pavol, koordinátor kampane

 


8 years ago

Drahí podporovatelia,

sme veľmi blízko toho, aby sme prostredie, v ktorom žijeme, zmenili na bezpečnejšie pre nás, naše rodiny a deti. Aby sme prevádzky nekontrolovanej zábavy a márnivosti, v ktorých sa podporujú neresti a závislosti každého druhu, zmenili zas na obchodíky, kaviarne, reštaurácie, kde budeme môcť opäť bezpečne tráviť čas so svojimi rodinami, deťmi a priateľmi.

 

  

TLAČOVÁ KONFERENCIA 24.2.2016

  

 

Túto pozitívnu zmenu chcú dosiahnuť aj iné slovenské mestá, a tak sa k Iniciatíve Zastavme hazard pripojili aj ďalšie veľké mestá ako Prešov, Nitra, Ružomberok, Galanta a Levoča. V stredu 24. februára sa v Bratislave uskutočnila tlačová konferencia, na ktorej zástupcovia zapojených organizácií a miest predstavili svoj zámer zbierať podpisy pod petíciu za zákaz hazardu počas volieb v sobotu 5.marca. Každé zapojené mesto má teda vlastný petičný výbor, zložený z miestnych osobností, ktoré nekandidujú v parlamentných voľbách. Iniciatíva tiež preukázala oprávnenosť zbierať podpisy pod petíciu počas parlamentných volieb stanoviskom Štátnej volebnej komisie. Reportáže a správy z tejto tlačovej konferencie sa objavili v mnohých médiách. Ak ste ich náhodou nezachytili, tak tu je výber z nich:

Večerné televízne noviny TV Markíza 24.2.2016 (druhý príspevok):

http://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/televizne-noviny/42292_televizne-noviny

Hlavné správy RTVS 24.2.2016 (čas 33:51)

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/9936/88584

Denník Postoj:

https://www.postoj.sk/11225/do-boja-proti-hazardu-idu-pocas-volieb-v-siestich-mestach

Denník Pravda:

http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/384628-hladaju-dobrovolnikov-na-zber-podpisov-pod-peticiu-proti-hazardu/

Denník SME:

http://domov.sme.sk/c/20102974/v-siestich-mestach-bude-spolu-s-volbami-prebiehat-aj-peticia-proti-hazardu.html

Srdečne vám ďakujeme za vaše štedré príspevky na kampaň proti hazardu v Bratislave. S vašou pomocou sme už vyzbierali viac ako polovicu potrebných financií a dnešný deň sa s najväčšou pravdepodobnosťou podarí prekonať 1. fáza – pokrytie nevyhnutných výdavkov so zberom. Petícia sa teda aj vďaka vám môže 5.3. uskutočniť.

Prosíme vás aj naďalej o šírenie tejto výzvy medzi vašimi priateľmi a známymi! Potrebujeme vašu podporu! Potrebujeme vyzbierať ďalších 4500 eur a potrebujeme tiež súrne každého jedného z vás a vašich priateľov, aby ste nám pomohli zbierať podpisy 5.3., pokiaľ to je vo vašich možnostiach. Nie je to nič zložité, stačí s úsmevom opakovať vetu: „Podpísali by ste petíciu proti hazardu?“. Prosím zaregistrujte sa ako dobrovoľník na stránke www.bratislava.zastavmehazard.sk.

Sledujte naše aktuality aj naďalej!

Pavol, koordinátor kampane


Custom text
Mária Semanová

7 years ago
100
Anonym

8 years ago
20
Roman Drgoň

8 years ago
10
Peter Valovič

8 years ago
10
Juliana Čierniková

8 years ago
20
Anonym

8 years ago
10
Jana Klučiariková

8 years ago
5
Anonym

8 years ago
25
Maria Renshaw

8 years ago
100
Albína Lukášová

8 years ago
5
ludmila kormanova

8 years ago
20
Anonym

8 years ago
20
Anonym

8 years ago
20
Anonym

8 years ago
20
Viera Paluchová

8 years ago
30
Anonym

8 years ago
50
Marian Makara

8 years ago
10
Anonym

8 years ago
5
Jozef Bendel

8 years ago
10
Anonym

8 years ago
10

PREHĽAD NOVINIEK:

 

7 years ago

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou! Ďakujeme, že ste aj vy toho súčasťou!

ŠTVRTOK 30.3.2017 bude zapísaný veľkými písmenami do histórie Bratislavy aj celého Slovenska. Mestskí poslanci schválili na svojom zasadnutí úplný zákaz hazardu na území hlavného mesta. Vyhoveli tak vôli 136.139 bratislavčanov, ktorí podpísali petíciu.

 

 

Za úplný zákaz hlasovalo 27 poslancov, dvaja nehlasovali a jeden poslanec sa zdržal. Skupina poslancov bojujúcich proti úplnému zákazu na protest tesne pred hlasovaním zo sály odišla.

 

 

Bol to vskutku náročný boj. Petíciu v Bratislave spustil v máji 2015 primátor spolu so starostami všetkých mestských častí. Väčšinu podpisov sa podarilo vyzbierať počas volieb 5.marca 2016. Práve táto fáza projektu, ktorú ste podporili, bola kľúčová! 770 dobrovoľníkov počas nej za jeden deň vyzbieralo v uliciach Bratislavy neuveriteľných 90 tisíc podpisov, čo predstavovalo až 2/3 z celkového počtu odovzdaných podpisov. Petíciu začali konečne brať vážne aj predstavitelia hazardného priemyslu.

Nasledoval dozber a zdĺhavá kontrola hárkov, ktorú sme dokončili v júni 2016, kedy sme do podateľne magistrátu slávnostne odovzdali 136.139 podpisov. V auguste z nich ale vyše 50 tisíc záhadne zmizlo. Polícia neskôr vyšetrovanie zastavila z dôvodu, že trestný čin sa nestal, pretože hodnota ukradnutých 3039 listov kancelárskeho papiera nepresahovala sumu 266 EUR! :) Prozreteľnosť však dokáže aj zlé využiť na dobré a na základe tlaku niektorých poslancov i verejnosti na vládu kvôli zmiznutým hárkom parlament znížil kvórum potrebných podpisov v Bratislave z 30% na 15%. Nakoniec sa počítali podpisy aj na záložných kópiách zmiznutých hárkov, ale aj napriek tomu ohlásil primátor v januári tohto roka konečný počet platných podpisov len 98.118, čo nespĺňalo pôvodné kvórum 30%, ale 15% už áno. Ďakujeme teda týmto neznámym zlodejom za pomoc! :)

Znížené kvórum bolo súčasťou novely zákona o hazarde, ktorú schválil parlament koncom minulého roka, a ktorá mala zdanlivo utiahnuť herniam obojok. Obsahovala ale tiež veľmi dôležitú (účelovú?) úpravu, ktorá umožňovala, aby herne nemuseli byť na základe petície zakázané úplne, ako to bolo v pôvodnom zákone, ale len v určitej kategórii budov, v ktorých sa nachádzajú. A s touto kartou tzv."prísnej regulácie", t.j. ponechaním herní v Bratislave len v kategórii "hotely,motely,penzióny", hrali všetci "hraví" poslanci. Každý rozumný človek však pochopil, že pre žiadnu herňu nie je problém vybudovať si pár izieb a zavesiť na dvere miesto "herňa" nápis "penzión-herňa". 30.3.2017 teda na mestskom zastupiteľstve hlasovalo za úplný zákaz 90% prítomných poslancov.

V Bratislave tak postupne, aj vďaka vám - podporovateľom projektu Zastavme hazard, skončí cca 232 herní, 588 výherných prístrojov a 2177 výherných automatov. Mnohé životy a rodiny budú zachránené! Na miestach, kde sú herne, bude opäť vznikať občianska vybavenosť - kaviarne, reštaurácie, obchodíky a pod.

SRDEČNE ĎAKUJEME ZA VAŠU PODPORU!

Pavol, koordinátor kampane

 


8 years ago

Zázrak! Inak ani neviem pomenovať to, čo sa udialo v sobotu v uliciach Bratislavy!

 

770 dobrovoľníkov vyzbieralo v Bratislave neuveriteľných 90.000 podpisov pod petíciu za zákaz hazardu!

Petíciu, ktorú vyhlásil primátor spolu so všetkými starostami, už teda podpísalo vyše 126.000 bratislavčanov!

 

 

Týždeň pred voľbami sme mali zaregistrovanú len polovicu potrebného počtu dobrovoľníkov. Týždeň pred voľbami sme mali vyzbieranú len polovicu potrebných financií. Týždeň pred voľbami hlásili na 5.marca dážď.

Výsledok?

Neuveriteľných 770 dobrovoľníkov z Bratislavy a z celého Slovenska zbieralo v uliciach hlavného mesta podpisy proti hazardu počas krásneho slnečného dňa! Bolo to neuveriteľné zjednotenie a nasadenie ľudí rôzneho veku, stavu či vzdelania za víťazstvo dobra. Študenti, pracujúci, otcovia, mamičky s deťmi, starí rodičia...dlhé hodiny na nohách, s petičnými hárkami v rukách, s pokojom, vytrvalosťou, láskou a úsmevom na tvári oslovujú svojich susedov a ostatných obyvateľov mesta, aby spoločne urobili hlavné mesto lepším, krajším a bezpečnejším. Mnohí z nich začali ráno o 7:00 a skončili až večer o 22:00! Neuveriteľné! Pre mňa to bolo jedno úžasné svedectvo!

 

 

 

Petíciu ochotne podpisovala veľká väčšina okoloidícich. Dobrovoľníci si v rozhovoroch s ľuďmi vypočuli mnohé svedectvá negatívnych dopadov hazardu. Podpisovali dokonca aj gambleri a zamestnanci herní.

Neskoro večer oslovujem dobre vyzerajúcu mladú ženu, či by podpísala petíciu. Bez váhania odpovedá: "Samozrejme, dajte to sem! Včera som zrovna prehrala 500 €". Prekvapene pozerám a reagujem: "To je mu ľúto! Ale určite niekedy aj vyhráte...". Žena sa nútene usmeje a odpovedá: "To áno, ale potom to tam aj tak všetko nahádžem!". Jej úprimnosť a otvorenosť ma vyprovokuje: "A kam budete chodiť hrať, keď herne zakážeme?" Pohotovo a s rozhodnosťou odpovedá: "Nikam! Len ich zakážte! Aspoň ma to nebude lákať!"

Ďalšia pani na otázku, či by podpísala petíciu, odpovedá: "Som zamestnankyňa herne! Noo...asi prídem o prácu, ale ja vám to podpíšem! Vidím, čo to ľuďom spôsobuje..."

Takéto a mnohé podobné príhody si rozprávali dobrovoľníci počas slávnostného sobotného večera, na ktorom sa podával sľúbený guláš a vyhlasovali sa výsledky. Napriek veľkej únave vládla výborná nálada a hrejivý pocit z dobre vykonanej práce.

V nedeľu poobede sa na Hviezdoslavovom námestí uskutočnil brífing, na ktorom sa oficiálne prezentovali výsledky kampane. Petície boli úspešné i v Ružomberku, Galante a Levoči a v ostatných zapojených mestách vyzbierali viac ako polovicu potrebného počtu!

Správy o úspešnej petícii priniesli aj mnohé médiá. Tu sú niektoré z nich:

Hlavné správy RTVS:

https://www.youtube.com/watch?v=Z6NZLM2t88s

Denník Postoj:

https://www.postoj.sk/11532/nielen-bratislava-hazard-dostane-stopku-aj-v...

Denník Sme:

http://domov.sme.sk/c/20111069/peticie-za-zastavenie-hazardu-boli-uspesne-v-styroch-z-osmich-miest.html

 

Srdečne ďakujeme za vašu podporu!

Pavol, koordinátor kampane


8 years ago

Včera bol skvelý deň! Vďaka vašej pomoci sme pripravili veľké koordinačné stretnutie dobrovoľníkov v Bratislave. Do UPC prišlo cez 750 ľudí. Išlo o neľahkú organizačnú úlohu. Dobrovoľníkov sme museli zaregistrovať, zaškoliť a ubytovať. Každý dal svojich 100% a tak s Božou pomocou sme to zvládli. :) Naozaj, bolo veľmi povzbudzujúce vidieť spolu  toľko skvelých ľudí angažujúcich sa za správnu vec. Náladu podporila aj Sima Martausová, ktorá nás potešila svojím vystúpením.

Suma sumárom, skvelý deň a výborná príprava na dnešný zber podpisov pre úspešné - zastavenie Hazardu!

Aktuálny stav:

Prispeli ste nám sumou skoro 8000 eur! Pán Boh zaplať! Prispieť sa dá naďalej aj po dnešnom termíne na pokrytie otvorených faktúr.

Dobrovoľníci sú od rána  na svojom mieste pred volebnými miestnosťami v Bratislave. Keď ich stretnete, nezabudnite ich aspoň pozdraviť, ak ste už petičný hárok podpísali. Určite sa potešia. :)

 

Pár foto z registrácie dobrovoľníkov v UPC Bratislava:

 

 


8 years ago

VYZBIERALI SME 1. FÁZU ZBIERKY

Srdečne vám ďakujeme za vaše štedré príspevky na kampaň proti hazardu v Bratislave. Aj vďaka vám sa už minulý týždeň podarilo vyzbierať 4.672€ - peniaze na pokrytie nevyhnutných výdavkov so zberom podpisov proti hazardu v Bratislave. Za tieto peniaze sme minulý týždeň mohli dať, podľa zverejneného rozpočtu, vytlačiť propagačné materiály, petičné hárky, dali sme vyrobiť pevné podložky pod petičné hárky a objednali sme tiež perá na podpisovanie a tričká pre dobrovoľníkov. Celú sobotu sme s dobrovoľníkmi tieto materiály triedili, balíčkovali a pripravovali na odovzdanie koordinátorom a dobrovoľníkom - zberačom. Je toho riadna kopa:

Balíčky sa budú odovzdávať na školení, ktoré organizujeme v stredu pre koordinátorov a v piatok pre dobrovoľníkov – zberačov.

ZBIERAME 2. FÁZU ZBIERKY

Momentálne sa zbierka prehupla do druhej fázy, v ktorej by sme chceli vyzbierať  peniaze na zabezpečenie efektívnejšieho zberu – zakúpenie prenosných stolíkov a zabezpečenie občerstvenia pre dobrovoľníkov.  Aktuálne už pokrývame dobrovoľníkmi všetky viacokrskové volebné miesta a najmä frekventované ranné a večerné špičky, kedy chodí voliť najviac ľudí. Viac podpisov sa nám však určite podarí vyzbierať, keď budeme mať na každom petičnom mieste aj šikovný rozkladací stolík. Petičné hárky tak budú môcť okoloidúci podpisovať aj na nich, ak pôjde naraz okolo veľký počet ľudí a dobrovoľníci nebudú stíhať podávať okoloidúcim hárky na pevných podložkách. S dodávateľom sa nám podarilo vybaviť aj zvýhodnenú cenu (množstevnú zľavu) a máme tiež objednané veľké plagáty „ZASTAVME HAZARD“, ktorými stolík oblepíme, aby okoloidúci hneď vedeli, o čo ide.

Ďakujeme vám za vašu podporu! Máme posledné 3 dni do akcie. Prosím o šírenie tejto správy medzi vašimi priateľmi a známymi. Prosíme o podporu finančnú, ale aj personálnu. Pomôžte nám, prosím, zbierať podpisy a prihláste sa za dobrovoľníka na stránke www.bratislava.zastavmehazard.sk.

Vyžeňme hazard z hlavného mesta - vyženú ho aj ostatné!

Hor sa do práce, hor sa do boja!

Pavol, koordinátor kampane

 


8 years ago

Drahí podporovatelia,

sme veľmi blízko toho, aby sme prostredie, v ktorom žijeme, zmenili na bezpečnejšie pre nás, naše rodiny a deti. Aby sme prevádzky nekontrolovanej zábavy a márnivosti, v ktorých sa podporujú neresti a závislosti každého druhu, zmenili zas na obchodíky, kaviarne, reštaurácie, kde budeme môcť opäť bezpečne tráviť čas so svojimi rodinami, deťmi a priateľmi.

 

  

TLAČOVÁ KONFERENCIA 24.2.2016

  

 

Túto pozitívnu zmenu chcú dosiahnuť aj iné slovenské mestá, a tak sa k Iniciatíve Zastavme hazard pripojili aj ďalšie veľké mestá ako Prešov, Nitra, Ružomberok, Galanta a Levoča. V stredu 24. februára sa v Bratislave uskutočnila tlačová konferencia, na ktorej zástupcovia zapojených organizácií a miest predstavili svoj zámer zbierať podpisy pod petíciu za zákaz hazardu počas volieb v sobotu 5.marca. Každé zapojené mesto má teda vlastný petičný výbor, zložený z miestnych osobností, ktoré nekandidujú v parlamentných voľbách. Iniciatíva tiež preukázala oprávnenosť zbierať podpisy pod petíciu počas parlamentných volieb stanoviskom Štátnej volebnej komisie. Reportáže a správy z tejto tlačovej konferencie sa objavili v mnohých médiách. Ak ste ich náhodou nezachytili, tak tu je výber z nich:

Večerné televízne noviny TV Markíza 24.2.2016 (druhý príspevok):

http://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/televizne-noviny/42292_televizne-noviny

Hlavné správy RTVS 24.2.2016 (čas 33:51)

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/9936/88584

Denník Postoj:

https://www.postoj.sk/11225/do-boja-proti-hazardu-idu-pocas-volieb-v-siestich-mestach

Denník Pravda:

http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/384628-hladaju-dobrovolnikov-na-zber-podpisov-pod-peticiu-proti-hazardu/

Denník SME:

http://domov.sme.sk/c/20102974/v-siestich-mestach-bude-spolu-s-volbami-prebiehat-aj-peticia-proti-hazardu.html

Srdečne vám ďakujeme za vaše štedré príspevky na kampaň proti hazardu v Bratislave. S vašou pomocou sme už vyzbierali viac ako polovicu potrebných financií a dnešný deň sa s najväčšou pravdepodobnosťou podarí prekonať 1. fáza – pokrytie nevyhnutných výdavkov so zberom. Petícia sa teda aj vďaka vám môže 5.3. uskutočniť.

Prosíme vás aj naďalej o šírenie tejto výzvy medzi vašimi priateľmi a známymi! Potrebujeme vašu podporu! Potrebujeme vyzbierať ďalších 4500 eur a potrebujeme tiež súrne každého jedného z vás a vašich priateľov, aby ste nám pomohli zbierať podpisy 5.3., pokiaľ to je vo vašich možnostiach. Nie je to nič zložité, stačí s úsmevom opakovať vetu: „Podpísali by ste petíciu proti hazardu?“. Prosím zaregistrujte sa ako dobrovoľník na stránke www.bratislava.zastavmehazard.sk.

Sledujte naše aktuality aj naďalej!

Pavol, koordinátor kampane


8086EUR
Z CELKOVO 9114 EUR

259
PODPOROVATEĽOV


88%
Tento projekt začal 10.02.2016
Bol ukončený 05.03.2016

 

O stránke:

  • Platobné operácie sú realizované zabezpečeným systémom Slovenskej sporiteľne.
  • Online projektovú stránku Za kresťanské Slovensko pripravil Inštitút Leva XIII.
  • Za obsah a prevedenie jednotlivých projektov zodpovedajú ich organizátori.

Napíšte nám email

Sledujte nás na Facebooku