Share

DAKUJEME ZA VASU POMOC :)

ĎAKUJEME :)

Milí priatelia života,

s úžasom sme sledovali, ako promptne ste zareagovali na našu prosbu a veľmi štedro ste podporili projekt košického hrobového miesta pre nanarodených. Veľká vďaka za neobyčajnú štedrosť! Požehnali sme ho len pár dní pred ukončením Roka milosrdenstva ako konkrétny príspevok k jeho sláveniu. Mimochodom, už máme dva hlásené „prípady“ – rodičov, ktorí chcú pochovať svoje mŕtve prenatálne dieťatko.

 

Požehnanie hrobového miesta
8. november 2016

Za účasti ekumenického spoločenstva z Košíc i Mukačeva sa slávnosť požehnania začala v obradnej sieni bohoslužbou slova. Po nej sa približne 150 účastníkov presunulo k samotnému hrobu, ktorý odhalil Mons. Milan Chautur a požehnal Mons. Marek Forgáč.

 

Propagačný leták
6. november 2016

vo väčšine košických kostolov dobrovoľníci distribuovali propagačný leták, ktorý informuje o význame pochovávania nenarodených i postupe v prípade potreby.

Letak A

Leták B

 

 

Vaše dary sa nestratia

Keďže v zbierke vznikol prebytok, chcem Vás informovať, že ho použijeme na výrobu nových exteriérových bannerov, ktoré využívajú aktivisti počas svojej modlitbovej prítomnosti na miestach vykonávania abortov. Hoci 25. decembra 2016 končí projekt 9 mesiacov za život , na mnohých miestach Slovenska budú verejné modlitby prebiehať aj naďalej a tak budú tieto bannery potrebné a intenzívne využívané. Všimnite si na MAPE, kde a kedy sa aj vy môžete zapojiť do projektu.

Nový hrob pre deti?

Okrem toho, na základe našej výzvy na www.zakrestanske.sk sa nám ozval pán, ktorý vlastní v inom meste prázdny hrob a rád by ho poskytol práve na tento účel. Teším sa, že sme aj takým spôsobom mohli spustiť lavínu dobra. Dúfajme, že sa naozaj bude šíriť v našich mestách a obciach.

 

Internetová stránka

Zároveň bola zriadená internetová stránka hrobovemiesto.detike.eu

 

Ešte raz srdečná vďaka za Vašu pomoc pri tomto bohumilom diele.

S pozdravom a v modlitbách,

p. Dušan Škurla
detike (at) detike.eu

Aliancia za život, o.z.
Kováčska 48, 040 01 Košice
www.detike.eu

 

 

 

O stránke:

  • Platobné operácie sú realizované zabezpečeným systémom Slovenskej sporiteľne.
  • Online projektovú stránku Za kresťanské Slovensko pripravil Inštitút Leva XIII.
  • Za obsah a prevedenie jednotlivých projektov zodpovedajú ich organizátori.

Napíšte nám email

Sledujte nás na Facebooku