Share

Bratislavčania povedali hazardu jasné NIE!

Zázrak! Inak ani neviem pomenovať to, čo sa udialo v sobotu v uliciach Bratislavy!

 

770 dobrovoľníkov vyzbieralo v Bratislave neuveriteľných 90.000 podpisov pod petíciu za zákaz hazardu!

Petíciu, ktorú vyhlásil primátor spolu so všetkými starostami, už teda podpísalo vyše 126.000 bratislavčanov!

 

 

Týždeň pred voľbami sme mali zaregistrovanú len polovicu potrebného počtu dobrovoľníkov. Týždeň pred voľbami sme mali vyzbieranú len polovicu potrebných financií. Týždeň pred voľbami hlásili na 5.marca dážď.

Výsledok?

Neuveriteľných 770 dobrovoľníkov z Bratislavy a z celého Slovenska zbieralo v uliciach hlavného mesta podpisy proti hazardu počas krásneho slnečného dňa! Bolo to neuveriteľné zjednotenie a nasadenie ľudí rôzneho veku, stavu či vzdelania za víťazstvo dobra. Študenti, pracujúci, otcovia, mamičky s deťmi, starí rodičia...dlhé hodiny na nohách, s petičnými hárkami v rukách, s pokojom, vytrvalosťou, láskou a úsmevom na tvári oslovujú svojich susedov a ostatných obyvateľov mesta, aby spoločne urobili hlavné mesto lepším, krajším a bezpečnejším. Mnohí z nich začali ráno o 7:00 a skončili až večer o 22:00! Neuveriteľné! Pre mňa to bolo jedno úžasné svedectvo!

 

 

 

Petíciu ochotne podpisovala veľká väčšina okoloidícich. Dobrovoľníci si v rozhovoroch s ľuďmi vypočuli mnohé svedectvá negatívnych dopadov hazardu. Podpisovali dokonca aj gambleri a zamestnanci herní.

Neskoro večer oslovujem dobre vyzerajúcu mladú ženu, či by podpísala petíciu. Bez váhania odpovedá: "Samozrejme, dajte to sem! Včera som zrovna prehrala 500 €". Prekvapene pozerám a reagujem: "To je mu ľúto! Ale určite niekedy aj vyhráte...". Žena sa nútene usmeje a odpovedá: "To áno, ale potom to tam aj tak všetko nahádžem!". Jej úprimnosť a otvorenosť ma vyprovokuje: "A kam budete chodiť hrať, keď herne zakážeme?" Pohotovo a s rozhodnosťou odpovedá: "Nikam! Len ich zakážte! Aspoň ma to nebude lákať!"

Ďalšia pani na otázku, či by podpísala petíciu, odpovedá: "Som zamestnankyňa herne! Noo...asi prídem o prácu, ale ja vám to podpíšem! Vidím, čo to ľuďom spôsobuje..."

Takéto a mnohé podobné príhody si rozprávali dobrovoľníci počas slávnostného sobotného večera, na ktorom sa podával sľúbený guláš a vyhlasovali sa výsledky. Napriek veľkej únave vládla výborná nálada a hrejivý pocit z dobre vykonanej práce.

V nedeľu poobede sa na Hviezdoslavovom námestí uskutočnil brífing, na ktorom sa oficiálne prezentovali výsledky kampane. Petície boli úspešné i v Ružomberku, Galante a Levoči a v ostatných zapojených mestách vyzbierali viac ako polovicu potrebného počtu!

Správy o úspešnej petícii priniesli aj mnohé médiá. Tu sú niektoré z nich:

Hlavné správy RTVS:

https://www.youtube.com/watch?v=Z6NZLM2t88s

Denník Postoj:

https://www.postoj.sk/11532/nielen-bratislava-hazard-dostane-stopku-aj-v...

Denník Sme:

http://domov.sme.sk/c/20111069/peticie-za-zastavenie-hazardu-boli-uspesne-v-styroch-z-osmich-miest.html

 

Srdečne ďakujeme za vašu podporu!

Pavol, koordinátor kampane

 

O stránke:

  • Platobné operácie sú realizované zabezpečeným systémom Slovenskej sporiteľne.
  • Online projektovú stránku Za kresťanské Slovensko pripravil Inštitút Leva XIII.
  • Za obsah a prevedenie jednotlivých projektov zodpovedajú ich organizátori.

Napíšte nám email

Sledujte nás na Facebooku